Dotační programy SOT 2022

10. 06. 2022
Autor: Leona Petrášová
Už je to venku! Od 1. června probíhá příjem žádostí dotačního titulu "Investice" v rámci SOT s vínem. Pojďte investovat s námi do vybavení vašeho vinařství!
 
Dotační programy SOT 2022

Jaké jsou podmínky? 

Investice v rámci SOT s vínem

Zájemci o tento dotační titul mohou své žádosti posílat již od 1. června až do 31. srpna 2022. Dotaci můžete čerpat na: 

Zájemce o dotační titul musí vykonávat hospodářskou činnost, tzn. že musí být registrován jako zemědělský podnikatel nebo být zapsán v Obchodním nebo Živnostenském rejstříku.  

Maximální výše dotace je 50 % ze způsobilých výdajů a maximálně 2 mil. Kč na jednotlivou žádost o dotaci. 

 
Základní pravidla pro získání SOT dotace jsou následující:  

 • Opatření se řídí mimo jiné nařízením vlády č. 147/2018 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1308/2013, v platném znění, nařízením Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/1149, v platném znění, prováděcím nařízením Komise (EU) 2016/1150, v platném znění, nařízením Komise v přenesené pravomoci (EU) 2018/273, v platném znění a prováděcím nařízením Komise (EU) 2018/274, v platném znění. 

 • Žádost o podporu je nutné podat před samotným pořízením investice. 

 • Žadatel musí být registrován jako výrobce vinařských produktů (tzn. musí mít podáno „Prohlášení o zahájení výroby produktů“ na ÚKZÚZ – Registr vinic). 

 • Žadatel musí za běžný hospodářský rok a rok tomuto předcházející podat prohlášení o sklizni nebo prohlášení o produkci a prohlášení o zásobách podle zákona o vinohradnictví a vinařství, pokud k tomu měl zákonnou povinnost. Tzn. pro žádosti roku 2022 se daná podmínka vztahuje na prohlášení za rok 2021 a 2022. 

 • Žadatel musí investici provést a doručit Fondu doklady o jejím pořízení (daňový doklad a doklad o úhradě daňového dokladu) do 31. ledna následujícího kalendářního roku po podání žádosti.

 • Pokud dochází k výměně starého zařízení za nové, lze výměnu původního zařízení začít provádět až po provedení kontroly ověřující stav původního zařízení. 

 • Pokud je pořízení zařízení financováno formou úvěru, nesmí dojít k převodu vlastnického práva na jinou osobu/subjekt (úvěrující společnost).

 • 5 let od právní moci rozhodnutí o poskytnutí podpory žadatel nesmí investici převést (prodej, darování) na jiný subjekt a zároveň nesmí ukončit produkční činnosti (tzn. nepřestane vyrábět víno) – pokud by k tomuto došlo, bude částka podpory předepsána k vrácení. ​

Žádost o podporu se podává fyzicky či elektronické formě Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu na RO SZIF:
 
 • Kotlářská 53, 602 00 Brno, tel.: 703 197 214 (Ing. Gąszczyková),tel.: 703 197 215 (Ing. Řezáč);
 • Slezská 7, 120 56 Praha 2, tel.: 703 197 234 (Ing. Lapáčková);
 • Masarykova 19/275, 403 40 Ústí nad Labem, tel.: 733 595 542 (p. Vejdělek)Pro více informací navštivte stránky SZIF. 


Jde vám z toho hlava kolem? Nechte to na nás!

Našim hlavním cílem je být pro vás profesionálním partnerem, na kterého se můžete stoprocentně spolehnout. Proto začínáme s péči již v prvním okamžiku – s výběrem správných produktů a technologií vám s radostí pomůžou naši obchodní konzultanti Pavel, Jenda a Romana. Neváhejte se na ně obrátit. Mezi naše zákazníky, kteří v nás vložili svoji důvěru při realizaci investice do vinařství v rámci dotací patří například: Gala Vinařství, Vinařství Špalek, Vinařství Volařík, Víno Kadrnka, Vinařství Piálek & Jäger, Vinařství Štěpán Maňák a další. 

 

Co o nás řekli naši zákazníci? 

"Technologie, kterou nám Vinařský ráj dodal na základě našich požadavků na klíč, splňuje naše představy a konkrétně v loňském roce, který nebyl pro vinaře úplně jednoduchý, nám pomohla vyrobit vína, která u našich zákazníků získají oblibu. Právě pro přístup, se kterým jsme se setkali při dodávce technologií, jsme se rozhodli spolupracovat i na poli enologie, a proto jsme v loňském roce poprvé vyzkoušeli i preparáty značky LAMOTHE-ABIET a byli jsme spokojeni. Ve spojení s technologií můžeme říct, že hrozny byly zpracovány opravdu šetrně, a i při dalších operacích ve sklepě jsme zaznamenali vynikající výsledky. Pro každého vinaře je výběr přípravků důležitou součástí procesu výroby vína a za naše vinařství můžu říct, že dál půjdeme cestou, na kterou jsme právě spoluprací s Vinařským rájem vykročili."

Kateřina Šílová – Víno Šílová

"Výraznější spolupráci jsme započali v roce 2019. Oceňujeme hlavně schopnost poradit. Ve Vinařském ráji je schopný a flexibilní tým. Spolupráci hodnotíme velice kladně. Enologie u všech odrůd pracovala skvěle. Při výběru enologie jsme vše komunikovali se zaměstnanci Vinařského ráje. Například značku Lamothe-Abiet jsme v roce 2019 zkusili poprvé, v roce 2020 již ve větší míře na různé odrůdy. Jsme spokojeni, ale musíme to "ochutnat", jestli jsme správně spokojeni 😊 Technologie pracují bez problémů a plní účel pořízení. Zatím jsme velice spokojení, v minulých dvou letech jsme pořizovali nový pneumatický lis, kalolis, mlýnkoodstopkovač a čerpadla."

Radim a Pavel Stávkovi – Vinařství Stávkovi 

"Ve Vinařském ráji najdete profesionální značky technologií, které jsou k mání ve špičkových vinařstvích ve světě. Třeba s Willmesem jsem se potkal již v roce 2007 ve Vinařství Galant a byl to neskutečný rozdíl oproti všemu, co jsem do té doby u nás v republice mezi kolegy poznal. Způsob lisování, šetrnost, rychlost, možnosti jak a co vylisovat... Neznám lepší stroj. Nebo betonové vejce mě fakt dostalo. Řekl jsem si, že to byla fakt pecka a chci je do vinařství! Jsem moc rád, že jsme se domluvili s Honzou Žďárským a dva Francouze z firmy Nomblot už dva roky na Merlot používám."  

Jindřich Kadrnka – Víno Kadrnka 


Kontaktujte naše obchodní konzultanty nebo nám napište do formuláře a zjistěte možnosti, které vám přináší spolupráce s námi


Jan Štěpánek

Obchodní konzultant pro Polsko, oblast Mikulovskou
+420 608 094 990 stepanek%at%vinarskyraj.cz

Ing. Pavel Buchta

Obchodní manažer
+420 775 099 304 buchta%at%vinarskyraj.cz