François Frères - Bednářství, které Vás respektuje

09. 08. 2019
Autor: Martina Babicová
Bednářství Francois Frerés z Burgundska je bezesporu špičkou ve svém oboru, a to zejména díky mnohaletým odborným zkušenostem, své preciznosti a tradičnímu výrobnímu procesu.
François Frères - Bednářství, které Vás respektuje
Počátek výroby ve společnosti Francois Frerés sahá až do roku 1910, kdy byla společnost založena. K výrobě se používá nejkvalitnější dubové dřevo, které příznivě ovlivňuje konečný produkt a přispívá k produkci výjimečných vín nejen ve Francii, ale po celém světě. Bezprostřední zkušenost s těmito sudy má také řada vynikajících tuzemských vinařství.
Francois Freres těží z jedinečného mikroklima své polohy, a díky tomu dřevo, které se suší minimálně dva roky pod širým nebem, poskytuje nejlepší možný výsledek. Pravidelně se střídají déšť, vítr a slunce, což usnadňuje extrakci látek rozpustných ve vodě (rozpustných ellagitanninů). Vyluhování a chemická oxidace fenolových sloučenin umožňuje 100%ní přírodní proces, který zachovává nejlepší sloučeniny dřeva, čímž aktivně přispívá ke konečnému výsledku. Před zahájením výroby sudů je pečlivě kontrolována vlhkost suroviny. Kontrola kvality zajišťuje, že každý krok výroby je prováděn v souladu s nejvyššími profesionálními standardy. Provádí se analytické kontroly kontaminantů (jako jsou organochlorové sloučeniny) na zeleném dřevě i na hotových výrobcích.
Standardní řadu Classic tvoří sudy vyrobené ze dřeva sušeného 18-24 měsíců.  Tyto sudy jsou běžně dostupné pro všechny zájemce. Svým dlouholetým odběratelům dokáže Francois Freres nabídnout speciální řadu sudů, jejichž dřevo se suší déle než 30 měsíců: řada Exclusive (délka sušení 30-36 měsíců) nebo řada Rare (délka sušení 40-48 měsíců). Tyto sudy jsou k dispozici pouze v případě dostupnosti dřeva a výhradně pro klienty s delší historií u Francois Freres.
Profesionalita, respekt, dlouhodobé vztahy s klienty
Široká nabídka zboží a služeb. Kvalitní servis
Firemní hodnoty
Rychlé doručení zboží