Francesca

Multifunkční, patentované, rotačně-pístové čerpadlo pro vinaře

Proč je Francesca tak jedinečná? 


Rotačně pístové čerpadlo

Unikátní technologie čerpání spočívá ve dvou rotujících pístech uvnitř čerpadla, na které jsou vázány dvě kompenzační komory. Výsledkem je bezturbulentní, nepulzující a téměř neokysličující čerpání. Žádné jiné čerpadlo touto technologií nedisponuje.


Nejšetrnější čerpadlo na trhu

 
 • okysličení 0,1 mg/l
 • čerpání od 4 otáček za minutu (RPM) při průtoku 400l/h
 • bezturbulentní a nepulzující čerpání
 • čerpání od 0,1 bar

Francesca představuje univerzálnost

Francesca® je vhodná pro čerpání rmutu, moštu a vína. Čerpadlo využijete při všech operací ve vinařství od zpracování hroznů až po lahvování vína.
 

Zpracování

Díky připojitelné násypce lze Francescu® umístit pod mlýnkoodstopkovač a přepravit rmut do lisu, maceračních nádrží a nebo přes průtokový chladič. Patentované rotační písty zajišťují šetrný transport rmutu, aniž by poškodily surovinu a tím snižují tvorbu kalů.


Čerpání


Šetrné čerpaní produktu při lisování, odkalování a stáčení. Patentovaná technologie zajišťuje bezturbolentní chod a téměř nulové okysličení produktu.
 

Filtrování

Součástí čerpadla jsou dvě tlakové/kompenzační komory zajišťující pohodlnou a šetrnou filtraci. Přednastavené tlaky efektivně řídí filtraci vína.
 

Lahvování

Francescu extrémně doporučujeme pro připojení k lahvovací lince, u které se každý miligram kyslíky (který nám váže síru) přijatý přes čerpadlo počítá.
 

Patentovaná technologie

 

Záruka dobré kvality

Tak jako naše ostatní patentované technologie – lis Willmes, odstopkovač Armbruster, filtr Dynamos i Francesca je díky své unikátní a inovativní technologii patentována.

Držitelem patentu je náš dodavatel a rodinná italská společnost Francesca Pompe.

Společnost se zabývá pouze výrobou tří typů čerpadel – Francesca, Caterina (novinka v našem portfoliu) a Lobó.

Všechny informace o těchto třech čerpadlech se můžete dočíst v naší brožuře. 

Soustředěním se pouze na tak úzký segment technologie dává prostor pro výrobu čerpadel zaměřených na šetrnost, kvalitu, ergonomii a pohodlí.

Vinařský ráj je výhradním dodavatelem společnosti Francesca Pompe na českém a slovenském trhu.

 

Možnost velikosti čerpadla

Francesca je vhodná jak pro malá, tak střední a velká vinařství

Nejmenší nabízený model F03VT s výkonem 400-9 000 l/h využije nejen malé vinařství. 
Naopak největší model F20 s výkonem až 50 000 l/h dokáže maximálně uspokojit požadavky velkého vinařství. 

Volitelná a standardní příslušenství

Standardní vybavení

Čerpadlo Francesca je dodáváno s multifunkční barevnou dotykovou obrazovkou a dálkovým ovladačem s dosahem několik set metrů.

Součástí dotykové barevné obrazovky jsou následující funkce:

 
 • řízený směru a rychlosti průtoku,
 • nastavování tlaků u obou kompenzačních komor
 • systém proti chodu na sucho
 • kalkulačka pro výpočet nejšetrnějšího čerpání
 • software pro připojení k vinifikátoru
 • software pro plnění/vyprazdňování sudů
 • tlačítko pro přenechání řízení čerpání lisem


Volitelné vybavení

 • připojitelná násypka na rmut
 • průtokoměr vč. softwaru pro přednastavení množství k přečerpání
 • teplotní sondy pro řízení průtoku průtokovým chladičem na základě teploty
 • třetí kompenzační komora pro snížení tlaku čerpání na 0,01 bar

Co o Francesce říkají zákazníci?

Vinařství Čech
"S čerpadlem se pracovalo dobře. Má lehké a intuitivní ovládaní. Je šetrné a snadno se s ním manipuluje včetně výměny dílů. Jsme nadšení z přídavného zařízení včetně přesného nastavení přečerpaných litrů."
 
 
Vinařství Jan Plaček
"S čerpadlem jsem spokojený. Splnilo moje očekávání, žádné chyby jsem na něm zatím nenašel. Dle školního hodnocení dávám za 1."
Miroslav Volařík

"Již mnoho let pracujeme s čerpadly Francesca. Důvodem používání tohoto typu čerpadla je jeho šetrné zacházení s čerpaným vínem z důvodu, že se jedná o objemové čerpadlo. Nedochází proto k rozmíchávání čerpaného vína co je typické pro odstředivé čerpadla. Hlavní výhody čerpadla Francesca je jeho provozní spolehlivost a šetrnost vůči přečerpávanému vínu."

Václav Hort
"U  nás to byla jasná volba. Naše vlajová loď v rosé se jmenuje Francesca. Toto čerpadlo už jsem si vybral před dvěmi roky, jedná se opravdu o špičku na trhu. Kdo má možnost si to vyzkoušet v praxi, pochopí. Další slova jsou naprosto zbytečná. Nevyzkoušíš, nevíš. Nekoupíš, nevíš o cos přišel. I když není nejlevnější, stojí za to pro vinaře nad 50 tis litrů /rok."
 

A kdo za tím stojí?

Firma Francesca Pompe

Společnost Francesca Pompe Enologiche se zaměřuje na projektování a výrobu strojních zařízení určených výlučně pro vinařský sektor. Při výrobě se zaměřuje na inovaci, preciznost a nejvyšší kvalitu.
 
Výborná znalost sektoru spolu s nadšením pro elektroniku a mechaniku umožnila vyvinout unikátní a patentované zařízení, které je schopné zajistit běžné denní operace ve sklepě stejně jako metody vyžadující velkou jemnost při styku se surovinou.
 
Za pouhých 13 let se společnosti Francesca P.E. podařilo expandovat do 19 zemí a se svými čerpadly uspět ve stěžejních vinařských oblastech.
 
V roce 2010 již bylo v provozu více než 2500 čerpadel Francesca® po celém světě, z čehož 70 % bylo mimo domácí Itálii. Obchodní síť je velmi rozsáhlá, a to zejména díky dovozcům, agentům a prodejcům v různých zemích světa. Společnost má rovněž kvalifikovaný personál, který je schopen poskytovat rychlou a odbornou asistenci svým obchodním partnerům.

Chceš mít Francescu i ty ve svém vinařství?

Žádný problém! Kontaktuj Pavla!

Máš zájem o Francescu? Chceš si ji nejdřív vyzkoušet nebo probrat více informací? Ozvi se nám. 

 

Ing. Pavel Buchta

Obchodní manažer
+420 775 099 304 buchta%at%vinarskyraj.cz