Willmes

Patentovaná technologie lisování - zažijte (r) E V O L U C I

Jedinečnost Willmesu tkví v jeho patentu

     


Pneumatický lis Willmes

To, co z lisů Willmes dělá nejlepší lisy na světě, jsou systémy, které si společnost Willmes nechala patentovat a neumožnila jejich použití žádnému jinému výrobci.

Většina předních výrobců lisů stále pracuje s dříve používanými systémy, které jsou zastaralé. Zdárným příkladem je systém poloviční membrány, od jehož používání společnost Willmes již dávno upustila. Vyvinula totiž zcela novou ojedinělou technologii, a to technologii dvojitých membrán a vertikálních odtokových kanálků. Na rozdíl od poloviční membrány mají dvojité membrány podstatně větší lisovací plochu. Z tohoto hlediska umožňují kontrolovatelný odtok šťávy se zachováním maximální šetrnosti díky nižšímu rovnoměrnému tlaku působícímu na lisovaný materiál.

Jaké výhody mi lis Willmes nabízí?

 
  • o 70 % méně kalů
  • o 30 % větší lisovací kapacita
  • o 30 % snížený čas lisování

Willmes nabízí dvě modelové řady lisů

SIGMA

Model Sigma je označován za nejlepší lis na světě. Díky patentované technologii s dvojitými membránami s centrálními kanálky Flexidrain® a v kombinaci se sítí Perfect-Flow vám SIGMA nabízí jedinečný lisovací systém, který přináší vynikající lisovací výsledky té nejvyšší kvality a hospodárné účinnosti. Je to naprosto dokonalá lisovací technika, jejíž výhodou je kratší čas lisování, větší množství plnění, nižší mechanické zatížení na lisovacím materiálu a podstatně vyšší kvalita.


MERLIN

Model Merlin+, jehož samozřejmostí je také dvojitá membrána a vertikální elektrolytické kanálky z nerezové oceli, vám taktéž umožní získat vynikající výsledky lisování. Nabízí obzvláště velký otvor pro plnění, který se rozprostírá po celé délce lisu. Ten zjednodušuje a urychluje procesy plnění a vyprazdňování a zaručuje také optimální rozložení lisovaného materiálu. To vše zkracuje celkový čas lisování, čímž se snižuje mechanické zatížení lisovaného materiálu. Oba tyto lisy disponují jednoduchou a intuitivní obsluhou, která umožňuje prostřednictvím dotykového panelu přístup ke všem programům. Ty jsou vyzdvihovány předními enologickými specialisty a zkušenými uživateli po celém světě. Pro snadné čištění lze vertikální odtokové kanálky demontovat a nainstalovat ručně v několika jednoduchých krocích.
 

Co o práci s Willmesem říkají zákazníci?

Karel Novotný
Jsem velmi spokojený s německým lisem Willmes a mulifuknčním čerpadlem Francesca, které nám společně pomohly k vyšší šetrnosti zpracování. U lisu Willmes hodnotím velmi pozitivně jeho patentovanou technologii lisování. Cením si především jeho šetrnosti k surovině a tím i výraznému snížení kalů. 
Jindřich Kadrnka
Ve Vinařském ráji najdete profesionální značky technologií, které jsou k mání ve špičkových vinařstvích ve světě. Třeba s Willmesem jsem se potkal již v roce 2007 ve vinařství Galant a byl to neskutečný rozdíl oproti všemu, co jsem do té doby u nás v republice mezi kolegy poznal. Způsob lisování, šetrnost, rychlost, možnosti jak a co vylisovat..neznám lepší stroj. 

A kdo za tím stojí?Společnost Willmes GmbH

Společnost WILLMES vznikla v roce 1918 a od počátku byla jednou z nejznámějších společností pro výrobu lisů a zemědělských strojů. Po několika letech úspěšného podnikání došlo v roce 1951 k velké události, která se navždy zapsala do historie výroby lisů – Willmes jako první přišel na trh s pneumatickým lisem na hrozny. Kombinací zpracování nejvyšší kvality a německých inženýrských dovedností vznikly unikátní lisovací systémy, které už roky uspokojují požadavky vinařů z hlediska kvality a nákladové efektivnosti zpracování hroznů.

Díky své profesionalitě a preciznosti výroby již dokázala přesvědčit nejprestižnější vinařství po celém světě, že jejich lisy patří mezi produkty, u kterých je na prvním místě kvalita a co nejšetrnější zpracování suroviny. Také na českém trhu můžete najít několik desítek lisů Willmes, které v mnohých vinařských provozech slouží již řadu let. 

Chceš být i ty jedním ze spokojených zákazníků tohoto lisu?

Žádný problém! Kontaktuj Pavla!

Máš zájem o Willmes? Ozvi se nám. 

 

Ing. Pavel Buchta

Obchodní manažer
+420 775 099 304 buchta%at%vinarskyraj.cz

Související produkty