Revoluční cross-flow filtr

17. 05. 2021
Autor: Ing. Pavel Buchta

První cross-flow filtr na světě, který má keramickou membránu, a ještě k tomu je rotační? Ano, řeč je o italské novince Dynamos! Podívejte se s námi na výhody tohoto revolučního filtru.

Revoluční cross-flow filtr
Vinaři a vinařky, vezeme vám novinku z Itálie! 
 
Představujeme vám první rotační keramický cross-flow filter na světě Dynamos. Dynamos je určený hlavně pro filtraci všech kalů vč. bentonitů, ale můžete s ním filtrovat klidně i víno. Jeho hlavní předností jsou rotační keramické disky, díky kterým se Dynamos za chodu samočistí a může filtrovat klidně i pár dní bez obsluhy! To znamená žádné ucpávání membrány. Dynamos je alternativou jak ke klasickým deskovým kalolisům, tak vakuovým rotačním kalolisům. A když na to přijde, můžete s Dynamosem filtrovat s přehledem i víno. A tím to teprve začíná. 
 
Snadno s Dynamosem vyfiltrujete moštové kaly, kvasniční kaly, bentonity a také víno.  
 
Hlavní myšlenka Dynamosu zní “z kalů přímo do láhve”. Protože výstup filtrovaného produktu je 0,1 mikronu (takže absolutní sterilita). A tak postačuje pouze jedna filtrace kvasničních kalů nebo bentonitu a produkt je sterilní! Žádný filtrační materiál nepotřebujete – žádné vícenáklady na filtrační materiál. A že toho za rok spotřebujete spoustu, ať už ve formě filtračních desek, křemeliny nebo perlitu v případě řešení moštových kalů. 
 
V průběhu filtrace nedochází k oxidaci nebo redukci barvy. Dynamos můžete jednoduše napojit na dusík a inertně vyfiltrovat produkt. Navíc maximální tlak uvnitř membrán je pouze 1,1 barů a spotřeba energie je pouze v jednotkách kW. Jedná se o velice šetrné a úsporné zařízení. Jeho konstrukce může být jak statická, tak i mobilní na kolečkách. 
 
Dynamos nemá využitelnost jen ve vinařství, ale obecně v nápojářském průmyslu, takže i v pivovarnictví, kde vznikají v procesu výroby kalové částice. Dynamos totiž miluje kaly.  
 
O jeho funkčnosti se již brzy budete moci přesvědčit. První Dynamos je v procesu výroby a brzy k nám do ČR přijede.  
 
Lze ho pořídit v mnoha velikostech již od 1 m2 (pro srovnání – klasický cross-flow filtr je k dostání pouze od 10 m2), a tím pádem je snazší ho přizpůsobit vašemu provozu. Je vhodný pro velká, střední i malá vinařství. Pro mikrovinařství je v řešení nová služba zpracování vašich kalů – již brzy.  


 

Zkuste využít SOT dotaci s vínem 2021 na cross-flow filtry a zvýšit si návratnost investice! 

 
V případě dotazů kontaktujte našeho obchodního specialistu, rád Vám poradí s vaším prvním Dynamosem a navrhne nejlepší řešení pro váš provoz. Někdy je totiž rozumnější nezačínat přemýšlet nad zařízením pro filtraci kalů (moštových), ale spíše se zamyslet nad tím, proč a jak se moštové kaly tvoří. 

Ing. Pavel Buchta

Obchodní manažer
+420 775 099 304 buchta%at%vinarskyraj.cz

Chcete si nejprve Dynamos vyzkoušet?

Spojili jsme se s firmou ENOLOGY SERVICES, která má jako jediná v ČR Dynamos + Osmosys (iontový měnič na těkavky) k dispozici na vyzkoušení pro vás. Otestuje si funkce obou strojů přímo s vaším vínem a objevte jejich výhody.